İki Malzemeli Kek

 • Ekleyen:
  İki Malzemeli Kek
  4
  kişilik
  20
  dakika

  Gün geçmiyor ki yeni bir pratik tarif ile karşı karşıya kalmayalım. Bu sefer de iki malzemeden yapılan bir kek tarifi ile aranızda yer alıyoruz.

  Peki nasıl yapılır bu iki malzemeli kek?

  Malzemeler
  • 4 yumurta
  • 200 gram fıstık ezmesi
  Yapılışı

  Yumurtaları derin bir karıştırma kabınıza koyunuz. Ardından tek tek kırdığınız yumurtaları mikser yardımı ile yüksek devirde iyice köpürtüp beyaza yakın bir renk alana kadar çırpınız. Oda sıcaklığın da beklettiğiniz fıstık ezmesini de ayrı bir kabın içerisine alınız. Fıstık ezmesini azar azar eklediğiniz yumurtaların içerisine koyunuz.

  Bu esnada kullanmanız gereken mikser yerine tahta bir kaşıktır. Hazırlamış olduğunuz bu kek karışımını yağlı bir kağıt içerisine dökünüz. Bir ıspatula yardımı ile üzerini düzeltiniz. Önceden ısıtmış olduğunuz 180 derece olan fırında 20 dakika kadar pişiriniz. Ilıması için belirli bir süre oda sıcaklığında bekletiniz. Ardından Dilimleyip servis edebilirsiniz.

  Pişirme önerisi: Bu pratik kekinizi arzuya göre herhangi bir çikolata kreması ile ya da ceviz fındık ezmesi gibi ürünler ile de hazırlayabilirsiniz. Kekin içi hafif ıslak bir kıvamı olacak. Bunu unutmayınız.